Bozkovské jeskyně – wieża „U borovice” - Javorník „Śladem wież widokowych”

Bozkovské jeskyně – wieża „U borovice” - Javorník „Śladem wież widokowych”


Program wycieczki:


Trasa przejazdu: Jelenia Góra – Cieplice – Sobieszów – Harrachov – Bozkov - wieża „U borovice” - Javorník – Jelenia GóraBozkowskie dolomitowe jaskinie - są jedynymi udostępnionymi do zwiedzania jaskiniami w północnych Czechach, tworzą one labirynt podziemnych korytarzy z bogatą szatą naciekową o ciekawych kształtach i kolorach, dużą atrakcją dla zwiedzających jest największe podziemne jezioro w Czechach z niezwykle przejrzystą niebieskozieloną wodą.


Wieża widokowa „U borovice” – znajduje się w pobliżu miasteczka Vysoké nad Jizerou, piękną kamienną wieżę wybudował pan František Hubař z Roprachtic, rozciągają się z niej wspaniałe widoki na Góry Izerskie, Karkonosze, wzniesienia Czeskiego Raju i Góry Orlickie.


Javorník – góra (684 m) w Jesztedzkim Grzbiecie na południe od Liberca, na szczycie w olbrzymiej beczce zakupionej w 1998 r. na Wystawie Jubileuszowej w Wiedniu urządzono restaurację, obiekt spłonął w 1974 r., w zeszłym roku odbudowany; w październiku 2010 roku uruchomiono tu letni tor saneczkowy, liczący 1100 m długości, dzięki czemu jest najdłuższym torem w Czechach; na górę wjeżdżamy czteroosobową koleją linową.


Koszty biletów wstępu - 170 kč.