Czeski Raj

Wycieczka autokarowa 13.10.2012 r.

Czeski Raj


Wyjazd z Jeleniej Góry, ul. Teatralna, godz. 8.00

Powrót do Jeleniej Góry około godz. 20


Program wycieczki:


Trasa przejazdu: Jelenia Góra – Cieplice – Sobieszów – Jakuszyce - Turnov – zamek Valdštejn – zamek Trosky - Prachovské skály – Jičín – Trutnov – Kowary – Jelenia Górazamek Valdštejn – malowniczo położony, najstarszy zamek Czeskiego Raju, w XVIII w. stał się znanym miejscem pielgrzymkowym, wyjątkową wartość posiada kamienny most wejściowy z barokowymi posągami oraz kaplica św. Jana Nepomucenazamek Trosky – ruiny gotyckiego zamku z XIV w. na szczycie dwóch potężnych bazaltowych skał są symbolem Czeskiego Raju i widoczną z daleka dominantą, z jednej z wież roztaczają się wspaniałe widoki nie tylko na cały Czeski Raj ale i na Karkonosze, Średniogórze Czeskie i Grzbiet Jeśtedski.


Prachowskie Skały – jedno z najpiękniejszych skalnych miast w Czechach, w jego krajobrazie dominują sterczące ponad lasem strzeliste iglice skalne, szlaki wiodą wśród wielkich bloków skalnych, czasem wąskimi przesmykami.


Jičín – miasto nazywane bramą do Czeskiego Raju, posiada wiele cennych zabytków o dużej wartości historycznej i artystycznej, po krótkim spacerze po Starym Mieście i odpoczynku w jednej z wielu restauracji odjeżdżamy do Jeleniej Góry.


Koszt wycieczki: 55 zł.


Świadczenia: autokar, obsługa przewodnicka, ubezpieczenie NNW, KL .

Koszty biletów wstępu (160 kč) uczestnicy pokrywają indywidualnie.Zapisy wraz z wpłatą przyjmowane są w Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie”

Jelenia Góra ul. 1-go Maja 86. tel. 075-7525851, email: pttk@pttk-jg.plIlość miejsc ograniczona.