Broumov

Wycieczka autokarowa - Broumov


Wyjazd z Jeleniej Góry, godz. 8.00

Powrót do Jeleniej Góry około godz. 19


Program wycieczki:

Trasa przejazdu: Jelenia Góra – Kowary – Kamienna Góra – Golińsk – Broumov –Golińsk –

- Kamienna Góra – Kowary – Jelenia GóraZwiedzane miejsca :

Browar Broumov - jeden ze starszych browarów w tej części Europy, obecnie wyrabiane piwo Opat nawiązuje swoją nazwą do dawnych założycieli browaru - zakonu benedyktynów. W trakcie zwiedzania browaru w otoczeniu pachnącego słodu, wyprodukowanego przez własną słodownię i najlepszego czeskiego chmielu poznamy tajemnice produkcji jednego z najstarszych piw klasztornych. Zobaczymy również ekspozycję prezentującą historię browarnictwa i dzieje browaru, a zwiedzanie zakończymy degustacją warzonych tu piw.


Klasztor benedyktynów - najbardziej okazały zabytek miasta - uznany za czeski zabytek narodowy. Zwiedzamy jego najciekawsze pomieszczenia: wnętrza kościoła klasztornego św. Wojciecha, zakrystię z wystawą szat liturgicznych, refektarz (jest tu wystawiona unikatowa kopia Całunu Turyńskiego z 1651 r., jedyna w środkowej Europie) oraz bibliotekę klasztorną z cennymi starodrukami. W rozległych podziemiach znajdziemy 34 mumie pochodzące z krypty kościoła parafialnego św. Prokopa w oddalonym o 70 km od Broumova miasteczku Vamberk.


Broumov - na rynku oglądamy ratusz, zabytkowe kamienice i kolumnę maryjną. Na cmentarzu znajduje się drewniany kościół NMP wzniesiony w 1459 roku, najstarszy istniejący drewniany kościół w Czechach. Po krótkim spacerze po Starym Mieście i odpoczynku w jednej z wielu restauracji odjeżdżamy do Jeleniej Góry.